• Unutulmamalıdır ki, sağlıklı bir toplum ve sorumlu bireyler yetiştirebilmek için yapılabilecek en iyi yatırım eğitimdir. Ancak,eğitimin, bilinçli, doğru zamanlı, doğru kaynaklı, doğru araç-gereçlerle olması ve bireyin kişisel farklılıklarının göz önünde tutulması da  çok önemlidir.  0 - 6 yaş arası bir bütündür. Bu dönem içinde çocuğun zekâsı, duyguları, kişiliği ve sosyal ilişkileri bir bütünlük içinde gelişir. Bu gelişim, doğru bir eğitimle tamamlanmış olur.

• Bugünün çocukları 21. yüzyılda yaşamaktadır. Farklıdırlar ve ihtiyaçları artmıştır. Akademik zekâ eğitimi yanında duygusal ve sosyal zekâ eğitimi zorunludur.

 

• Çocuklarımızı anne ve babalarla birlikte yetiştirdiğimiz hiç unutulmamalıdır. Aile ile işbirliği kesin ilkelerimizin başında gelmektedir

Her çocuk parmak izi kadar emsalsiz ve değerlidir...

Okulumuz okul öncesi eğitiminin  çocuğun hayatındaki önemi üzerinde durmuştur. Uzman kadrosuyla çocuk sevgisini harmanlamış ve yarınlara özgüvenli, başarılı ve mutlu bir neslin yetişmesinde ilk destek adım olmayı hedeflemiştir.


OKULUMUZ  HAKKINDA: Özel sevgi gündüz bakımevi Marmara üniversitesi Anaokulu öğretmenliği bölüm mezunu Müdüremiz İLGİN TEZCAN tarafından 1995 yılında 2-6 yaş çocuklarına hizmet vermek amacıyla Osman yılmaz mahallesi 0626 sok no:20 ‘de KOCAELİ/GEBZE de kurulmuş olup 1995 yılından beri hizmetine aralıksız  devam etmektedir.


BİNAMIZ:  Binamız bahçe içinde  iki  Triplex villadan oluşmaktadır. Yaklaşık 400 metre kapalı, 450 metre açık alana sahip, bahçesinde çocuklarımızın gelişimi için gerekli tüm oyuncakları olan şirin bir eğitim ve öğretim kurumudur.